Wydarzenia


W ramach działań Konsorcjum Silesia Automotive w filarze HR i Rynek Pracy uruchomiliśmy kolejną Grupę Best Practices. Grupa będzie spotykać się w zakresie World Class Manufacturing oraz innych metodologii posiadających podobne założenia

4 lipca odbyło się pierwsze spotkanie tej grupy w trakcie którego dobrymi praktykami dzieliła się firma SEWS Cabind Poland.
W trakcie spotkania omawiano główne założenia i filary WCM wraz z bardziej szczegółowymi problemami jakie mogą się pojawić przy okazji wdrożenia metodologii WCM w poszczególnych filarach.
W spotkaniu poza osobami koordynującymi WCM, a więc ekspertami z tego zakresu pojawiły się firmy, które dopiero wdrażają ten system – co zaowocowało bardzo ciekawą dyskusją i wieloma praktycznymi informacjami na temat pułapek i problemów oraz kluczowych etapów wdrożenia metodologii WCM.
Dyskusja toczyła się między innymi w takich obszarach jak:

 • Rola zdrowego rozsądku przy okazji
  wdrażania systemu WCM – aby pomagał on w działaniu organizacji
 • Problemy w sytuacji realizowania kilku
  systemów – sposoby ich integracji
 • Systemy sugestii w WCM i sposoby ich
  wyceny w firmach
 • Poprawy w zakresie organizacji miejsc
  pracy dla osób niepełnosprawnych
 • Wdrożenie systemu WCM w wydzielonej
  strefie organizacji – w sytuacji produkcji dla wielu klientów
 • Redukcja kosztów
Uczestnicy potwierdzili zainteresowanie tą inicjatywą i duże potrzeby informacyjne w tym zakresie, dlatego planujemy już kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się we wrześniu lub październiku.

Bardzo serdecznie zapraszamy!

© 2019 Landster Business Development Center. Wszelkie prawa zastrzeżone.