Wydarzenia

Inżynier wciąż poszukiwany!

W ramach Silesia Automotive od stycznia realizujemy program „Nowoczesny Inżynier Jakości”. Dedykowany jest on firmom, które wolą inwestować we własnych, sprawdzonych pracowników, niż poszukiwać inżynierów poza swoją strukturą.

„Nowoczesny Inżynier Jakości” to jeden z projektów realizowanych przez platformę Silesia Automotive. Jego celem jest przygotowanie wykwalifikowanych Inżynierów Jakości, rekrutowanych z aktualnych zasobów ludzkich przedsiębiorstwa. Program kompleksowo przygotowuje do pracy na stanowisku Inżyniera Jakości i jest przede wszystkim silnie nastawiony na praktykę.

Zajęcia w części praktycznej prowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem, m.in. szefowie jakości, firm produkujących dla
globalnych koncernów. Część teoretyczna specjalnie przygotowana na potrzeby programu realizowana jest przy współpracy z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Uczelnia udostępnia swoje sale laboratoryjne oraz projektowe. Zajęcia teoretyczne prowadzone są przez doświadczonych wykładowców, mogących pochwalić się znacznym dorobkiem naukowym.
 
Jest już możliwość zgłaszania uczestnictwa w kolejnej edycji programu - podobnie jak w pilotażu liczba miejsc jest ograniczona.
W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt na adres mailowy: tomasz.kaminski@landster.pl

Ciągłe zapotrzebowanie na pracowników z wykształceniem wyższym technicznym potwierdziło przeprowadzone również przez
Silesia Automotive w IV kwartale 2013 roku badanie Rotacji i Wynagrodzeń na stanowisku Inżyniera Jakości.
 
Pozwoliło ono zobrazować wielkość deficytu z wyróżnieniem konkretnych stanowisk w zależności od doświadczenia. Wyniki badania potwierdziły wcześniejsze analizy – zapotrzebowanie nadal jest wysokie i bez zmian najczęściej rekrutowanym pracownikiem jest Inżynier Jakości - co potwierdza celowość i potrzebę realizacji kolejnej edycji programu.
© 2019 Landster Business Development Center. Wszelkie prawa zastrzeżone.