Wydarzenia

W poniedziałek 23 marca 2015 podczas konferencji "Edukacja zawodowa kluczem do przyszłości regionu" Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z naszą firmą zaprezentowała i zainaugorowała start pilotazowego programu K2 (kariera i kompetencje), którego celem jest stworzenie platformy umożliwiającej dostosowanie oferty szkół do potrzeb rynku pracy.

Projekt K2 został stworzony przez naszą firmę, a jego autorem jest Katarzyna Konarska-Błaszczyk.

- Zależy nam na tym, abyśmy we współpracy z pracodawcą wykształcali te umiejętności, na których mu zależy i które są adekwatne do dzisiejszych zmian technologocznych. Chcemy, aby młodzi ludzie mogli w centrach kształcenia praktycznego uczyć się na tych maszynach i na tych procesach, które występują u pracodawcy, aby wchodząc w jego świat pracy byli do swoich obowiązków optymalnie przygotowani - wyjaśniała Katarzyna Konarska-Błaszczyk, dyrektor ds. rozwoju naszej firmy, działającej w obszarze edukacji zawodowej Klastra Silesia Automotive KSSE.

W murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na temat wyzwań stojących przed gospodarką naszego regionu oraz rozwiązaniach edukacyjnych, które zaspokoją kadrowe potrzeby śląskich pracodawców rozmawialiśmy m.in. z Paniami Joanną Kluzik-Rostkowską, Minister Edukacji Narodowej oraz Panem Wojciechem Saługą, Marszałkiem woj. śląskiego.

O konferencji oraz o sieci K2 możecie Państwo przeczytać -TUTAJ-.

© 2019 Landster Business Development Center. Wszelkie prawa zastrzeżone.