Wydarzenia

W dniu 7 października 2015 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się konferencja Silesia HR Trends 2015 , której organizatorem była Grupa PTWP oraz Pulshr.pl. Imprezę otworzył Prezydent Katowic Marcin Krupa oraz wojewoda śląski Piotr Litwa. Sesja inauguracyjna była poświęcona głównym nurtom na rynku pracy, również w odniesieniu do regionalnej, śląskiej specyfiki. W konferencji wzięli udział samorządowcy, pracodawcy, a także HR-owcy. Podczas konferencji odbyły się następujące sesje tematyczne:
 

  • Śląsk na zawodowej mapie Polski 2015-2020.
  • Biznes się uczy. Nauka robi biznes. Modele współpracy, bariery, wzajemne oczekiwania.
  • Bardzo prężny Outsourcing.
  • Inżyniera pilnie przyjmę. Analiza sektora.
  • Młody Śląsk z przyszłością.
  • Współpraca samorządów z sektorem prywatnym w obszarze zasobów ludzkich.
  • Aktualne trendy w rekrutacji – techniki, modele, specyfika sektorowa, praktyczne wskazówki.

W ostatniej sesji tematycznej, jako prelegentka uczestniczyła P. Katarzyna Konarska-Błaszczyk (Landster Business Development Center), która przedstawiła projekt K2, aktualnie prowadzone działania w ramach projektu, a także powiedziała o funkcji, jaką pełni w organizacji dział HR.

Katowicką konferencję Silesia HR Trends 2015 zakończyła gala, podczas której rozstrzygnięto konkurs Top 10 Pracodawców Województwa Śląskiego. Oprócz tego, ufundowane przez Pana Piotra Wojaczka, Prezesa Zarządu KSSE stypendia, otrzymali uczniowie z ZS nr. 6 z Jastrzębia-Zdroju, z klasy III technikum nr.4 o profilu informatycznym, którzy mogą się poszczycić wieloma sukcesami, również na arenie międzynarodowej.

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,97222,18987085,silesia-hr-trends-2015-wybrano-najlepszych-pracodawcow-w-regionie.html?disableRedirects=true  © 2019 Landster Business Development Center. Wszelkie prawa zastrzeżone.