Wydarzenia

11. grudnia 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie Best Practices, które poświęcone zostało tematyce Development Center.

Po przywitaniu przybyłych gości w pierwszej kolejności przedstawiono prezentację „Nastroje w branży Automotive”, do której dane zostały dostarczone na podstawie badań przeprowadzanych przez Silesię Automotive w 2015 roku.
W następstwie prezentacji poruszono kwestię najważniejszego problemu jakim jest niedobór wyspecjalizowanych pracowników na rynku pracy woj. śląskiego. 
Podczas dyskusji zostały także przedstawione kolejne działania Centrum Pracy i Staży K2, którego celem jest zmniejszenie deficytu pracowników wyspecjalizowanych na rynku woj. śląskiego. Uczestnicy spotkania doszli do wniosku, iż sposobem na zmniejszenie zapotrzebowania na pracowników jest wspieranie się pracownikami z zagranicy, poprawa kształcenia na poziomie szkół średnich (szkoły zawodowe) oraz zrównanie płacy ze stawkami zagranicznymi. 
Na koniec spotkania przedstawiono case study ze zrealizowanego dla jednego z klientów firmy Landster projektu Development Center, które dotyczyło oceny kompetencji kierowniczych oraz ryzyka personalnego.   


© 2019 Landster Business Development Center. Wszelkie prawa zastrzeżone.